SAULĖS BATERIJOS

Saulės baterijos – tai į grandinę sujungti puslaidininkiniai fotoelementai, saulės energiją konvertuojantys tiesiogiai į elektros energiją. Visa saulės baterijos plokštė dengiamas grūdinto stiklo arba skaidria plastikine danga. Prie pagrindinio rėmo saulės elementai tvirtinami taip, kad esant būtinybei būtų galimybė keisti po vieną elementą.  Saulės elementai tarnauja iki 25-ių metų. Pagrindinis priežiūros reikalaujantis elementas, tai rotacinis, saulės sekimo mechanizmas.

Vienas iš saulės sistemos ekspluatacinių privalumų yra tai, kad nėra apribotas jėgainės galingumas. Pagal poreikį ir galimybę saulės elementai jungiami į grandinę vienas prie kito, iki pasiekiamas reikalingas galingumas. Dažniausiai jėgainės galią apriboja tik sklypo, skirto jėgainei, plotas.

Kodėl saulės jėgainės sistemai svarbus plotas? Reikalas tame, kad šios technologijos efektyvumas nėra didelis. Vienas kvadratinis metras generuoja apie 120 W energijos. Bet, technologijos nestovi vietoje ir kiekvienais metais saulės baterijų generuojami galingumai didėja.

Taip pat, reikia atsižvelgti, kad saulės baterijų sistema turi būt komplektuojama papildoma reikalinga įranga:
– Akumiliatoriais, sukaupiančiaiselektros energiją.
– Krovikliu-valdikliu, palaikančiu stabilią į tinkle atiduodamą įtampą ir neleidžiantis perkrauti akumuliatorių.
– Inverteriu, konvertuojančiu pastovią srovę į kintamą.
– Įtampos stabilizatoriumi.