ekologiya-i-svetodiody-2

ŠVIESOS DIODAI IR EKOLOGIJA

LED apšvietimas labiausiai tausoja aplinką, nes jis padeda išsaugoti vertingus mūsų planetos resursus. Ilgas LED tarnavimo laikas sumažina keičiamos apšvietimo įrangos bei atliekų skaičių. Skirtingai nei fluorescencinės lempos, LED sudėtyje nėra gyvsidabrio, todėl LED nėra laikomos pavojingomis atliekomis ir nereikalauja specialaus naikinimo. Pirmaujančių LED apšvietimo prietaisų gamintojų produktai ne tik atitinka energijos vartojimo efektyvumo standartus bei aplinkos apsaugos reikalavimus, bet dažnai juos viršija. Tokių produktų sudėtį paprastai sudaro beveik vien tik medžiagos ir komponentai, kurie gali būti pakartotinai perdirbami.

LED apšvietimas gali būti harmoningai integruotas į aplinką ir naudojamas žmonių gerbūviui gerinti. Tinkamai parinkta ir teisingai įdiegta LED apšvietimo sistema padės pagerinti gyvenimo bei aplinkos ekologijos kokybę.

LED – puslaidininkiniai prietaisai, kuriuose yra naudojami kietojo kūno šviesos šaltiniai ir kiti elektroniniai komponentai. Tuo jie skiriasi nuo kaitinamųjų lempų, sudarytų iš stiklo kolbos, kaitinimo siūlo ir fluorescencinių šviesos šaltinių, kuriuose elektros energija yra naudojama norint sužadinti dujas kolbos viduje. Iš esmės, tai yra skaitmeniniai įrenginiai, kurių savybės gali būti tiksliai reguliuojamos specialių prietaisų pagalba.

LED pagrindu sudaryta apšvietimo sistema yra integruotų sistemų junginys, kuriame nėra ribos tarp lemputės ir šviestuvo. Tokios sistemos užtikrina puikią šviesos kokybę bei tolygų apšvietimą.

LED apšvietimas neskleidžia infraraudonųjų spindulių ir gali būti diegiamas karščiui jautriose zonose, šalia žmonių ir medžiagų, o taip pat tokiose vietose, kur tradicinių šviesos šaltinių montavimas gali būti nesaugus.

Skirtingai nei fluorescencinės lempos, LED neskleidžia kenksmingų UV spindulių, ardančių medžiagas ir blunkinančių dažus, todėl LED apšvietimo montavimas idealiai tinka parduotuvių vitrinose, muziejuose bei meno galerijose.

LED šviesos šaltiniai gali būti eksploatuojami esant žemai temperatūrai ir gali atlaikyti vibracijų poveikį. Dėl to jie gali būti naudojami esant atšiaurioms sąlygoms, kai tradicinių lempų montavimas bei priežiūra nėra galima. LED neturi judančių dalių ir kaitinimo siūlų, kurie gali lengvai nutrukti ir nustoti veikti.

RGB šviestuvai ir prietaisai su reguliuojama balta šviesa gali lengvai atgaminti milijonus spalvų bei turėti įvairias spalvines temperatūras be jokių šviesos filtrų panaudojimo.

LED apšvietimo sistema gali būti valdoma skaitmeninių valdiklių pagalba, užtikrinant maksimalų efektyvumą ir lankstumą.