VĖJO JĖGAINĖS

Vėjo jėgainės paskirtis – kinetinės vėjo energijos transformavimas į elektros energiją. Vėjo jėgainės skirstomos i du pagrindinius tipus:
– Vertikalios ašies.
– Horizontalios ašies.

Populiariausi vėjo generatoriai – horizontalios sukimosi ašies su trijų menčių sparnuote, tokių įrenginių dalis bendrame vėjo jėgainių kiekyje siekia net 95%. Toks horizontalios ašies jėgainių populiarumas susijęs su didesniu horizontalios ašies jėgainės efektyvumu, lyginant su vertikalios ašies. O besisukančių sparnų kiekį lemia efektyvumo balansas tarp sukimosi greičio (daugėjant sparnų kiekiui lėtėja sukimosi greitis) ir sukamojo momento jėgos reikšmės (kuo daugiau sparnų, tuo didesnė jėga veikia į jėgainės ašį).

Skaičiavimai rodo, kad efektyviausios yra trimentės, horizontalios ašies krypties, vėjo jėgainės. Į vėjo jėgainės įrangos komplektą taip pat įeina:
– Akumuliatoriai sukaupiantys elektros energiją.
– Krovimo kontroleris. Jo paskirtis, palaikyti stabilią atiduodamos elekros energijos srovę ir neleisti perkrauti, arba visiškai iškrauti akumuliatorinių baterijų.
– Jis užtikrina pastovios elekros srovės konvertavimą į kintamą tinklo elektros srovę.

Papildoma svarbi vėjo jėgainės efektyvaus darbo sąlyga: elektroninė įranga ir akumuliatoriai turi dirbti pliusinėje temperatūroje, vėdinamo joje patalpoje.